Jdi na obsah Jdi na menu
 


MetalPlast cup 2009 aneb putování Rusavou až ku sv. Hostýnu

27. 9. 2009

ObrazekTen nápad o psím výletování se nám s Gabčou zrodil už v horkém létě. Stále jsme to však oddalovaly, až horka pominou a skoro se až na naše výletování pozapomnělo.

Až přišlo 27. září - tedy prodloužený víkend díky st. svátku. Tak jsem zavelela - JDEME! - teď nebo nikdy! V práci se to rychle rozneslo, tak jsme přizvaly ještě dvě spolupracovnice, které nepokazí žádnou srandu. Samozřejmě jsme musely vybírat jen "samé silné kusy, které tento náročný trek zvládnou  (nééé si dělám srandu).

A tak se zrodil bezva výletní tým - prostě to nejlepší z MetalPlastu (fa, kde všicí pracujeme) - takže samí tahouni firmy!!!  

Itinerář zněl takto: sraz byl na chatě na Rusavě u Jirky a Milči, kam jsme zpočátku na chatu ani přímo jít nechtěli, že nás to zdrží, ale Jirkova maminka nás nalákala na domácí koláče s ranní kávičkou a to se nedalo odmítnout...někteří už po ránu začali s pivečkem (nebudeme jmenovat) 

ObrazekTak 9:30 vyrážíme, neb nevíme, co nás čeká a jak jsme zdatní?! Já - s mými čtyřmi ratolestmi, Gabča s koliím klukem Dastym, Barča, Alena a Jirka s Milčou a jejich tervuerenkou Winky. Cesta probíhala krásnou Rusavou - Hostýnskými vrchy - se super počasím, nebe bez mráčků a luxusními 20 stupni Celsia, díky těm jsme se trochu zapotili na kopci hned za Rusavou. Pak jsme se dostali na lesní pěšinku, kde to bylo díky stínu příjemnější. Těsně před Hostýnem už turistů přibývalo, v to jsme ani nedoufali, neb jsme si mysleli, že všichni budou v ten den v Brně uctívat papeže. My "neznabozi" jsme ho tedy také uctili naším výšlapem na sv. Hostýn. Na Hostýně jsme si všichni dali malý oraz. Ti bez psů navštívili kostel a my ostatní Obrazek

prolezli stánky a pak ještě rychle dolů k Vodní kapli pro "svěcenou vodu" já napojit psy - postříkat je vodou, aby byli zdraví a hlavně Dakotu pro štěstí, aby se jí dařilo na světovce v Bratislavě (jak se později ukázalo - moc to nepomohlo, asi je již pramen vyčerpán) 

Tak a potom šupky dupky domů, cesta zpět opět probíhala příjemně, jen jsme z kopce museli trochu více brzditi. Ani jsme se nenadáli a už jsme byli zpět na Rusavě. Ještě jsme přijali příjemné pozvání na opékaný kabanos na ohni na chatě, který dělal Jirka. A to byla příjemná tečka za příjemně stráveným dnem. Pak ještě rychle pro autíčko a hurááá směr Lipník...

P.S. Už nás "vládce Rusavy" Jirka znovu lanaří na Novoroční pochod na Hostýn! Tak kdo si troufá???

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Rusava - Hostýn

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář