Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 5. 2013

snimek-198.jpg

Naše letošní účast na WDS nejde odbýt pár větami...

...a jaká byla letošní "světovka" ? Jednoduše úžasná! Do Budapešti jsem se rozhodla přihlásit jak jinak než na poslední chvíli a to hlavně, že to není zas až tak daleko. Člověk se hlásí na takové akce spíš z prestižních důvodů, že se zúčastní než s vidinou nějakého úspěchu. Ale pro nás to bylo letos jiné... 

Ale pěkně popořádku: nějak jsme letos tu naši účast na světovce neprožívaly dopředu (tak jako loni) - zvlášť jsme se nepřipravovaly...jen jsem hlídala jako vždy chlupy - neb by byla ostuda jet do Maďarska na maďarského rozhodčího bez nich.

Do Budapešti jsme vyrazily už v sobotu, samozřejmě s plánem projít si město. Budapešť je PŘE - KRÁ - SNÁ ! ! ! Miluju města, která protínají takové megatoky jako je Dunaj. Největší kuriozitou  však bylo cestovat v Budapešti metrem. Už pro ty  jejich šílené názvy stanic  a všeho ostatního, člověk to ani nemůže přečíst, než aby to vyslovil. Tentokrát jsme měly s sebou jen Diora a ten zvládl vše jako vždy s jasným přehledem. Trošku problém jsme měly na jezdících schodech v metru, bála jsem se aby někde nestrčil packu nebo se nazachytil za kožíšek. Tak jsem ho drapla do náruče "medvěda"  a byli jsme pro ostatní chvilkovou atrakcí "já s takovým kolohnátem" přez rameno. Tak jsme si užili v metru svých pět minut slávy, ale to hlavní nás čekalo v neděli...

budapest_033.jpg

 Po loňském hororu dopravy z kempu na výstaviště jsme se letos řádně připravily a na 6 km trasu jsme si rezervovaly 4 hodiny ! ! ! O maďarských výstavách a organizaci dopravy jsem dosud slyšela, že je to jeden velký chaos. Ale stejně mi intuice říkala, že se Maďaři nenechají zahanbit a vše bravurně zvládnou. A taky že jo! Hned po výjezdu z kempu jsme se zaháčkovaly za karavan směřující k výstavišti. Jely jsme včas tak jsme se dostaly absolutně bez kolon až na výstaviště k hale A a parkovaly jsme asi 400 m od této naší haly za 6 Euro ! Luxusní! Ne jako zatím všude dosud - parking za 20 Euro  a ještě si ho musíte zabookovat měsíc dopředu. Ke kruhu jsme se dostaly mezi prvními, tak jsme si obsadily místečko hned u vchodu do kruhu s perfektním výhledem. Paráda! Všechno jen kazila moje angína a toho dne i řádná migréna, ale holky mi se vším pomohly. Připadala jsem si jak otrokář, když jsem je viděla jak mi to všechno táhnou z auta, ale bylo mi tak blbě, že mi to bylo úplně jedno   Naštěstí mi můj doping na bolest hlavy zanedlouho zabral , tak jsem byla za nějakou dobu fit.

Dospělé psi posuzoval maďarský rozhodčí a zároveň chovatel DK p. Péter Harsányi, o to to bylo horší a zodpovědnější.  Dle katalogu nás bylo ve třídě otevřené 15. Takže zdlouhavá statika všech psů a pak pohyb, pohyb a zase pohyb, tam a zpět, kolečko a zase tam a zpět. No naběhali jsme se - rozhodující byl na této výstavě pohyb. A pak kritická chvilka - rozhodčí vybírá pořadí prvních čtyř. A vybírá i nás ! ! ! Takže my nakonec čtvrtí mezi takovou světovou špičkou. Paráda! Úžasné! Mám obrovskou radost! První pes - světový vítěz po potomcích známe ruské CHS Monsolana, druhý ruský pes Niksend, třetí Francouz Beldones a my my my ! ! !  

Kompletní výsledky ZDE

Takže všechno super, všechno jsme zvládly! Výstava, prostředí, organizace, areál Hungexpo - vše na jedničku. Maďaři se nenechali zahanbit a nezklamali.

budapest_064.jpg

A pozor: to byla naše třetí světovka s nejlepším výsledkem a příště to bude ještě lepší !!! Protože svou účast "přislíbila" Gabča s Monikou v Helsinkách  Co vy na to děvčata?

WDS Helsinki 2014

 

Náhledy fotografií ze složky WDS Budapest 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář